Національна громадська платформа
«Реформуємо МВС: прозорість та відповідальність»

Про Платформу » Загальна інформація

Засновники Національної громадянської платформи

1. Харківська правозахисна група (ХПГ)

Євгеній Захаров - Директор ХПГ

 

 

 

 

 

 

ХПГ була зареєстрована як окрема юридична особа у листопаді 1992 р., хоча вона була відома як правозахисна група Харківського «Меморіалу» ще з 1988 р., а окремі члени групи брали участь у правозахисному русі 60-х — 80-х років. ХПГ одночасно веде роботу в трьох напрямках: допомога особам, чиї права порушені, громадські розслідування фактів порушення прав людини; правове просвітництво, пропаганда правозахисних ідей через публічні заходи і видавничу діяльність; аналіз стану з правами людини в Україні (насамперед громадянськими правами і свободами).

ХПГ створила правозахисну мережу, яка зв’язує місцеві правозахисні організації в усіх регіонах України, і виконує функції її ресурсного центру, насамперед в інформаційному плані. Бюлетені ХПГ «Права людини» українською та англійською мовою концентрують інформацію по першому напрямку і її первинний аналіз, бюлетень «Громадянська освіта» і спецвипуски – по другому і третьому напрямках. Результати досліджень свободи поглядів, слова і інформації в Україні висвітлюються в щоквартальнику «Свобода висловлювань і приватність», досліджень з історії правозахисного руху в Україні – в численних виданнях.

У 1998 р. ХПГ стала лауреатом премії ЕС/США «За демократію і громадянське суспільство».

Сьогодні до складу ХПГ входять більше п’ятдесяти чоловік – журналісти, історики, філологи, юристи, математики, фізики, програмісти, вчителі, інженери, студенти. У штаті працюють 17 осіб, решта – за сумісництвом та на громадських засадах. Надаємо коротку інформацію про результати роботи за проектами, які виконуються ХПГ.

2. Центр досліджень правоохоронної діяльності (ЦДПД) 


Centre of Law Enforcement Activities Research (CLEAR)
Центр займається експертно-аналітичним вивченням проблем, інновацій та реформ у сфері правоохоронної діяльності.

Мета
1. Моніторинг законодавчої діяльності, підготовка законопроектів та аналітичних звітів, спрямованих на реформування правоохоронних органів та громадський контроль над правоохоронних діяльністю, проведення спільних з академічними закладами и Державна установа досліджень у сфері проблем правопорядку.

2. Громадська експертиза діяльності правоохоронних структур и якості громадської безпеки.

3. Консолідація інститутів громадянського суспільства у сфері інновацій та реформування правоохоронної сфери.

29 травня 2014 року в Києві булу створена нова неурядова організація правозахисна спрямування - Центр досліджень правоохоронної діяльності. Її засновниками стали експерти таких відомих в Україні громадського організацій, як Центр Громадянських Свобод, Харківській інститут соціальних досліджень, Асоціація українських моніторів дотримання прав людини та Громадянська мережа ОПОРА.

Події Революції гідності та перші спроби залучення громадських активістів до реформування вітчизняних правоохоронних ї силових структур ще раз підтвердили значущість роли незалежного правозахисного експертного середовища у подібних процесах.

Правозахисники зробили висновок про необхідність створення такого Центру під час реалізації багатьох суспільно важливих проектів, зокрема, надання правової допомоги в громадській ініціативі «Євромайдан SOS», проведенні моніторингу мирних зібрань та судових процесів «ОЗОН» (ЦГС), організації моніторингових кампаній «Міліція під контролем» (Асоціація УМДПЛ) та здійсненні фахових досліджень проблем діяльності МВС (ХІСД). Центр досліджень правоохоронної діяльності буде своєрідним «клубом експертів», здатних компетентно й об’єктивно аналізувати весь спектр проблем у сфері правоохоронної діяльності, та, водночас, стане спеціалізованою платформою для представлення ідей та інтересів громадськості.

Пріоритетними напрямками діяльності Центру, який заснований саме як аналітично-експертна організація, визначені:

1. Моніторинг законодавчої діяльності, підготовка законопроектів та аналітичних звітів, спрямованих на реформування правоохоронних органів та громадський контроль над правоохоронною діяльністю, проведення спільних з академічними закладами і державними установами досліджень у сфері проблем правопорядку.

2. Громадська експертиза діяльності правоохоронних структур і якості громадської безпеки.

3. Консолідація інститутів громадянського суспільства у сфері інновацій та реформування правоохоронної сфери.

Експерти Центру ставлять за мету надання допомоги наступним цільовим групам:

неурядовим організаціям - у розвитку форм і механізмів громадського контролю за діяльністю правоохоронних органів;

місцевим громадам - у розвитку довірчих і відповідальних відносин між органами внутрішніх справ та населенням;

органам виконавчої влади - в координації з інститутами громадянського суспільства при реформуванні правоохоронної діяльності;

парламенту України - в імплементації сучасних стандартів роботи правоохоронних органів.

До команди Центру досліджень правоохоронної діяльності входять:

 

Олег Мартиненко – експерт-поліцеїст, доктор юридичних наук, начальник Управління з моніторингу дотримання прав людини в діяльності ОВС (2008-2010), директор Центру;

 

 

 

 

 

 

 

Володимир Батчаєв – член Асоціації українських моніторів дотримання прав людини, журналіст;

 

 

 

 

 

 

Тарас Гаталяк – правозахисник, активіст Громадянської мережі ОПОРА;

 

 

 

 

 

Деніс Кобзін – директор Харківського інституту соціальних досліджень, кандидат соціологічних наук;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Наталія Козаренко - керівник громадської приймальні Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров’я, член правління Асоціації УМДПЛ;

 

 

 

 

Олександра Матвійчук - голова правління «Центр Громадянських Свобод», координатор громадської ініціативи «Євромайдан SOS».